هر فرآیندی، مقداری هزینه‌ی ثابت و به نوعی، حقوق ورودی دارد و فرقی ندارد که قیمت کالایی که شما سفارش داده‌اید، چقدر است.

هزینه‌های ثابت سیستم چیلاک بدین شرح است:

  • هزینه‌ی ساعتی پرسنل و دفتر چین که می‌بایست با فروشنده وارد مذاکره شوند و کالا را از وی خریداری کنند.
  • هزینه‌ی ارسال کالا از فروشنده‌ی کالا در شهرهای مختلف چین به دفتر چیلاک در چین (یک حداقل هزینه دارد)
  • هزینه‌ی ارسال کالا از دفتر چیلاک در چین به دفتر چیلاک در ایران (یک حداقل هزینه دارد)
  • خدمات گمرک (یک حداقل هزینه دارد)
  • هزینه‌ی ارسال کالا از دفتر چیلاک در ایران تا محل سفارش‌دهنده‌ی کالا (یک حداقل هزینه دارد)
  • کارمزد چیلاک

این فرآیندی است که برای تمام کالاها طی می‌شود و طبق برآورد و تجربه‌ی ما، هزینه‌ی این فرآیند حداقل 50 هزار تومان خواهد بود. پس اگر شما 1 کالای 1 دلاری سفارش می‌دهید، تمام این مراحل باید برایش طی شود و حداقل 50 هزار تومان هزینه خواهد داشت. اما اگر از همان کالا 10 عدد سفارش دهید، مبلغ نهایی این 10 عدد با مبلغی که برای 1 عدد می‌باشد، تفاوت چندانی نخواهد داشت.

پرسنل ما در دفتر چین باید برای سفارش شما زمان بگذارند. برای آنها، مدت زمانی که صرف پیگیری سفارش شما می‌کنند اهمیت دارد و نه مبلغ و تعداد خرید از هر کالا. اگر شما از 1 کالا 10 عدد سفارش دهید و یا 1 عدد سفارش دهید، در زمانی که آنها صرف پیگیری و خرید سفارش شما می‌کنند، تفاوتی نخواهد داشت. اما اگر از 10 کالا، از هر کدام 1 عدد سفارش دهید، قاعدتا باید برای هر کدام از این 10 کالا ، جداگانه وقت صرف کنند و هر کدام از این 10 کالا، جداگانه هزینه‌های ثابت فرآیندی که در بالا ذکر شده است را خواهد داشت.

برای کالاهایی که کمتر از 30 دلار قیمت دارند، پبشنهاد ما این است که برای مقرون به صرفه شدن سفارشتان، بیش از 1 عدد از آن کالا را سفارش دهید.

فرض کنید شما قصد خرید 1 کالای 10 دلاری دارید. قیمت تمام شده‌ی این کالا تا به دستتان برسد، 92 هزار تومان خواهد شد (با در نظر گرفتن دلار حواله‌ای 4100 تومانی). اما اگر از همین کالای 10 دلاری، 2 عدد سفارش دهید قیمت هر یک از آنها 67 هزار تومان خواهد شد و اگر 4 عدد سفارش دهید،  قیمت نهایی هر کدام 54 هزار تومان خواهد شد.

یا فرض کنید که قصد خرید کالایی با قیمت 0.1 دلار دارید. اگر 1 عدد از آن سفارش دهید، مبلغ تمام شده 52 هزار تومان خواهد بود. اما اگر 10 عدد از آن سفارش دهید، جمع مبلغ تمام شده برای 10 عد، 55 هزار تومان خواهد بود و اگر 100 عدد سفارش دهید، جمع مبلغ تمام شده برای 100 عدد 92 هزار تومان خواهد شد و با افزایش تعداد خرید از یک کالای ارزان، قیمت تمام شده برای هر یک از آنها کاهش می‌یابد و از یک تعدادی به بعد، قیمت ثابت خواهد ماند.

پس با توجه به برخی هزینه‌های ثابت فرآیندهای خرید و ارسال در چیلاک، پیشنهاد ما این است که اگر قیمت تمام شده برایتان اهمیت فراوانی دارد، برای کالاهایی که کمتر از 30 دلار قیمت دارند، بیش از 1 عدد سفارش دهید. البته یادآوری می‌کنیم که قیمت تمام شده برای 4 عدد از 1 کالا با قیمت تمام شده‌ی 1 عدد از 4 کالا، متفاوت است.

البته برخی عزیزان کالای 500 دلاری سفارش می‌دهند و گمان می‌کنند که باید 50 هزار تومان افزایش قیمت داشته باشد. این مبلغ 50 هزار تومان، حداقل هزینه‌ است و هزینه‌ی نهایی با توجه به قیمت کالا و نوع کالا و وزن و حجم آن به شما ارائه خواهد شد.

مقرون به صرفه‌ترین کالاها برای ورود به ایران، کلاهایی با وزن و یا وزنِ حجمی کمتر از 1 کیلوگرم است. وزن حجمی به معنای ضرب طول و عرض و ارتفاع بسته بندی کالا (به سانتیمتر) تقسیم بر 5000 است و واحد عددی که به دست می‌آید، کیلوگرم خواهد بود. شرکت‌های هواپیمایی بین وزن کالا و وزنِ حجمی کالا، هر کدام که بیشتر باشد را ملاک محاسبه هزینه‌ی حمل قرار می‌دهند. برای مثال، شاید وزن یک محصول 1 کیلوگرم باشد اما ابعاد بسته بندی آن، 20x30x50 سانتیمتر باشد. وزن حجمی چنین کالایی طبق فرمول فوق، 6 کیلوگرم خواهد شد و این 6 کیلوگرم به عنوان وزن کالا و ملاک محاسبه‌ی هزینه‌ی حمل در نظر گرفته می‌شود.

(20x30x50) / 5000 = 6

 

خرید از آمازون

خرید از آمازون و علی اکسپرس

خرید از علی اکسپرس

 

خبرنامه‌ی ارسال تخفیف‌های عجیب!

ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید تا همیشه شما را از تخفیف‌ها و جشنواره‌های عجیبی که سایت‌های خارجی برگزار می‌کنند، باخبر کنیم.